Anasayfa / Tımar / Sakal Nasıl Kesilir: 2021’de En İyi Erkek Tıraş Kılavuzu

Sakal Nasıl Kesilir: 2021’de En İyi Erkek Tıraş Kılavuzu

ErkekStlistler.Com

Sakal Nasıl Kesilir1. Sakalınızı Yıkayın2. Sakalını Tara3. Sakalınızı Kesmeye Başlayın4. Elektrikli Makası Kullanarak Sakal Nasıl Kesilir5. Makas Kullanarak Sakal Nasıl Kesilir6. Sakal Düzenlemelerinizi TemizleyinSakalın nasıl kesileceğiyle alakalı bu videoyu izleyin:Sakal Boyun Çizgisi Nasıl Kesilir1. Boyun Çizginizi ve Trim Çizginizi belirleyin2. Boyun Çizgisinin Köşelerini Belirleyin3. Tıraşa Başlayın4. Suratınızı DurulayınSakal Nasıl Kesilir ve Lüzumunuz Olan Şeyler Berber MakasıSakal DüzelticilerGeniş Dişli TarakBüyük Bir AynaŞampuan ve Saç KremiSakal YağıSakalın Nasıl Kesileceğine Ait İpuçları

Bilgi sakalın nasıl kesileceği çok ehemmiyetlidir, zira iyi kesilmiş bir sakalın olması sizi kumpaslı ve pak gösterebilir. Tıraş, duştan hemen sonra yapılmalıdır. Bu zaman zarfında surat kıllarındaki proteinler surat yıkandıktan sonra zati yumuşamıştır. Bu, daha pürüzsüz bir tıraşın neşesini çıkarmanızı sağlayabilir.

Sakalın nasıl kesileceğinin veya sakalın nasıl tıraş edileceğinin muhtelif yolları vardır. İşte sakal kesmeye yeni başladığınızda kullanabileceğiniz bazı genel usuller.

Sakal Nasıl Kesilir

Sakal düzenlemenizden en iyi biçimde yararlanmak ve bütün anlamıyla pak ama olmak istediğiniz sakallı erkekler gibi sağlam görünmek için gereken adımların altında.

1.

Bu sebeple, düzgün bir trim elde etmek için iyice yıkamak çok ehemmiyetlidir. Sakalınıza azıcık şampuan uygulayın ve ardından bir havluyla kurulayın. Cildinizi kurutabilecek bir şampuan kullanmadığınızdan emin olun. Sakalınızı kuruturken pak bir havlu kullanın.

2. Sakalını Tara

sakalını taramak sakalınızı taramak

Sakalınızı düzgün bir biçimde tararsanız, gezmeleri giderebileceğinden sakalınızı kesmeniz daha kolay olacaktır. Tararken sakalınızın damarını takip edin ve kulağın arttan çeneye kadar başlayın.

3. Sakalınızı Kesmeye Başlayın

sakalınızı kırpın sakal düzeltme

Tarak gibi sakal kesme mevzusunda lüzumunuz olan her şeyi bildiğinizden emin olun, havlu, makas, makas ve öbür ürünler.

Elektrikli kesme aygıtı kullanıyorsanız, yakınlarda bir priziniz olmalıdır. Erişilmesi güç kısımları görmenize dayanakçı olması için üç istikametli ayna veya çok açılı ayna da önerilir.

4. Elektrikli Makas Kullanarak Sakal Nasıl Kesilir

Elektrikli makasla sakal nasıl kısaltılır? Makaslarınız için kullanabileceğiniz iki cins koruma vardır; uzun olanı ve kısa olanı. Hangi cinsi kullanacağınızdan emin değilseniz, daha uzun gözetmeyi kullanarak başlayabilirsiniz. Sürat ayarları hakkında size fikir vermesi için rehberi dikkatlice okuyunuz. Ancak sakalınızı tıraş etmek istiyorsanız gözetici kullanmayın.

5. Makas Kullanarak Sakal Nasıl Kesilir

makasla sakal nasıl kısaltılır makasla sakal nasıl kesilir

Makas kullanarak sakal nasıl kısaltılır? Berber makası gibi pak ve aşikar bir makas seçtiğinizden emin olun.

Bir tarak, sakalınızı nasıl kırpacağınız mevzusunda size kılavuzluk edebilir.

6. Sakal Kesiklerinizi Arının

Lavabonuzun üzerindeki o minik tüylerin tıkandığını görmek can sıkıcı olabilir. Bu sebeple, onları uygun biçimde elden çıkarmak çok ehemmiyetlidir. Sakal kesimlerini yakalamak için ufak bir çöp kolisi kullanabilir veya yere azıcık gazete koyabilirsiniz.

Sakalın nasıl kesileceğini anlatan bu videoyu izleyin: h3>

Sakal Boyun Çizgisi Nasıl Kısaltılır

Sakal yaka çizgisi nasıl kısaltılır mevzubahisi olduğunda, bir hayli erkek bunu yanlış biçimde yapıyor. Anahtar, çok yükseğe kırpmamak ve surat bölgesine girmekten sakınmaktır. Sakalınızı natürel yollardan uzatmak istiyorsanız dekolteye lüzumunuz yok. Bu biçimde bakımı daha kolaydır. Bununla beraber, bazı erkekler boyun kıllarından çok rahatsız olurlar. Boyun çizgisinin emeli sakalın alt kısmını şekillendirmektir.

Sakal dekoltesinin nasıl kesileceğini öğrenmek göründüğünden çok daha kolaydır. Bunu üç istikametli bir aynanın önünde yapmak en iyisidir. Ancak, tüm açıları görmek için ikincil bir el aynası da kullanabilirsiniz.

Sakal boyun çizgisinin nasıl kısaltılacağı mevzusunda izleyebileceğiniz bazı adımlar şunlardır.

1. Boyun Çizginizi ve Kesim Çizginizi Tanımlayın

Sakal yaka çizginizi tesirli bir biçimde nasıl kısaltırsınız? Yapmanız gereken ilk şey, boyun çizginizi tanımlamaktır. Bunu yapmak için kulak memelerinin arttan başlayıp çene çizgisine kadar uzanan kavisli bir çizgi hayal edebilirsiniz. Büyük olasılıkla Adem elmasının üst kısmında olacaktır. Boyun çizginizi tanımlamanın başka bir usulü de çenenizi alt eğmektir ve natürel bir buruşukluğun göründüğünü fark edeceksiniz.

how-to-determine-neckline-trimline.jpg

2. Boyun Çizgisinin Köşelerini Tanımlayın

Suratınızın iki yanında iki dikey çizgi görüntülemeye çalışın.

Bunlar boyun çizginizin köşeleridir. Natürel görünmesi için bu bölgeleri yuvarlamanız gerekir. Bunu çok karışık bulursanız, her zaman sakal eşini kullanabilirsiniz.

3. Tıraşa Başlayın

Yaka çizgisinin altındaki tüm sakalları tıraş etmeye başlayın. Artık erkeksi sakalınızla şeref dinleyebilirsiniz.

4. Suratınızı Durulayın

Sakalınızı kesmeyi tamamladığınızda, dökülen tüyleri arınmak için suratınızı durulamanız gerekir. Üzerine azıcık sakal yağı sürerek bakım yapabilirsiniz.

Sakal dekoltesini nasıl düzenleyeceğiniz mevzusunda zorlanıyorsanız, her zaman berberinize gidip bu işi ona vazgeçebilirsiniz. Ayrıca berberden suratınıza en uygun tarzı sorabilirsiniz.

Sakal Nasıl Kesilir ve Lüzumunuz Olan Şeyler Nelerdir

Berber Makası

Makasla sakal nasıl kısaltılır? Rastgele bir makas kullanmayın. Sakalınıza en uygun makas berber makasıdır.

Kendinize hasar vermemek için bahçe makası veya mutfak makası gibi büyük makaslar kullanmamalısınız.

Sakal Düzenleyiciler

düzeltici ile sakal nasıl kısaltılır düzeltici ile sakal nasıl kısaltılır

Sakal düzenleyici ile sakal nasıl kısaltılır? Aralarından tercih yapabileceğiniz değişik sakal düzenleyici cinsleri vardır. Ancak, en iyi tercih, şarj edilebilir bir kablosuz düzenleyici olacaktır. Kullanımı çok uygundur ve bunun için yakındaki bir prize lüzumunuz yoktur. Sakal düzenleyiciler, çıkarılabilir ve değiştirilebilir düzenleme rehberlerine sahiptir. Kırpmanın yakınlığını hakimiyet edebilmek için kırpma rehberinin konumunu değiştirebilirsiniz. Bununla alakalı daha fazla detay için mahsulün direktiflerine bakabilirsiniz. İlk defa bir düzenleyici kullanacaksanız, daha uzun sakallar için uygun olan rehberi kullanabilirsiniz.

Geniş Dişli Tarak

Düzgün bir düzenleme için geniş dişli bir tarak kullanmanız gerekir.

Bu cins mahsulleri satan bazı özel mağazalar var.

Büyük Bir Ayna

İyi ebatlı bir ayna kullanarak, sakalınızı keserken iyi bir görüş. Üç istikametli bir aynaya veya ikincil bir taşınabilir aynaya sahip olmak da verimli olabilir. Veya düzeltmeniz için tüm kirlerin kapandığını muhteşem bir biçimde görmek için özlediğiniz makyaj aynasını LED ışıkla çalabilirsiniz.

Şampuan ve Saç Kremi

Sakalınızı pak yakalamak için sakalınızı da saçınız gibi bir şampuanla yıkamalısınız. Bunu kumpaslı olarak yapın. Hafif bir şampuan kullanmak en iyisidir. Şampuanlamadan sonra bir saç kremi kullanın ve iyice duruladığınızdan emin olun. Daha sonra bir havlu kullanarak kurulayın.

Sakal Yağı

Bu isteğe bağlı olsa da bazı erkekler bunu sakallarını uzatmak için her gün kullanır. yumuşat. Ayrıca sakalınıza güzel bir koku katabilir ve onu parlak ve pürüzsüz hale getirebilir.

Sakalın Nasıl Kesileceğine Ait İpuçları

Sakalınızı henüz sakalınız varken kesmekten kaçının. Hala ıslak. Islak sakal daha uzun görünür ve kuruduktan sonra zati çok fazla sakal kestiğinizi fark edebilirsiniz. Sakalınızı düzenlemek için tarak kullanıyorsanız, yalnızca tarağın dış kısmındaki kılları kesmeniz gerekir.Bu cins bir usulü harikuladeleştirmek için azıcık pratiğe lüzumunuz olacak.Yüzün iki tarafını dengelemek için kulağın yanından çeneye kadar düzenlemeye başlayabilir, ardından bunu öbür tarafta yapabilirsiniz. Bıyık kesiyorsanız, ortadan başlayıp ağzın kenarına doğru kesebilirsiniz. Bunu öbür tarafta yapın. Avare tüyler zati uzamaya başladığında, onu çıkarmak için uzun gözeticili bir düzenleme kullanabilirsiniz. Boyun çizginizdeki sakalı keserken ufak gözetici kullanmalısınız. Adem’in elmasından düzenlemeye başlayın. Aralarından tercih yapabileceğiniz değişik süsleme biçimleri vardır. Oval bir suratınız varsa, çenenin alt kısmına daha yakın kesmeye çalışın, ancak yanaklarda azıcık uzunluk vazgeçmeye çalışın. Yuvarlak bir suratınız varsa, çenede daha fazla, yanaklarda daha az saç vazgeçin.

Sakalın nasıl hoşça kesileceğini ve hoşça şekillendirileceğini bildikten sonra yapılacak bir sonraki şey onu her zaman pak ve bakımlı yakalamaktır. Hakikatinde bakımı çok kolay ve kolaydır. Sakal olmayan bölgeleri her gün tıraş ettiğinizden emin olun. Ayrıca, avare tüyleri haftada en az bir defa veya gerektiği kadar kısaltın.

alttan sakallı undercut with beard

Alt kesimi sakalla birleştirebilir misiniz? Bütün sakalı traşlı bir alt kesimle birleştirmek olanaksız görünebilir.

Hakikatinde bu, şöhretliler arasındaki son trend oldu. Erkekler için alttan kesilmiş saç modeli, saç tarzının yüksekliğini vurgularken, tıraşlı taraflar sakal üzerinde sürükleyicilik yaratır.

christian hume berber erkek kuaför ekibi christian hume berber erkek kuaför ekibi
Christian Hume

İster inanın ister inanmayın ama Christian, makas ve jilet kullanan bir illüzyonisttir. Bıçaklarını besbellileştirdiği ve çene hatlarını tıraş ettiği kadar aşikar, emsalsizdir. Ara vermeye, seyahat etmeye ve Nick’le tanıştıktan sonra, erkeklere toplam makyajlarında dayanakçı olmak için bu ekibe son kayıp millete olarak katılmaya karar verdikten sonra 12 sene süresince kendi berber iş yerini açtı.

Hakkında admin